اخبار استان ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - 3 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 0 دقیقه
کپی شد!
0
در حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون؛

رأی مردم به عملکردها/نه به طایفه گرایی و دخالت گسترده در انتصابات و امور اجرایی

تک دوره ای شدن نماینده سابق در حوزه بویراحمد، دنا و مارگون بیش از هر عاملی قطعا ناشی از عملکرد ضعیف نماینده در حوزه انتخابیه، طایفه گرایی و دخالت گسترده در انتصابات و امور اجرایی و عدم توجه به پبگیری مشکلات مناطق بویراحمد علیا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید زاگرس، دکتر ابوالقاسم اکبریان در یادداشتی به مناسبت انتخابات آورده است: تک دوره ای شدن نماینده سابق در حوزه بویراحمد، دنا و مارگون بیش از هر عاملی قطعا ناشی از عملکرد ضعیف نماینده در حوزه انتخابیه، طایفه گرایی و دخالت گسترده در انتصابات و امور اجرایی و عدم توجه به پبگیری مشکلات مناطق بویراحمد علیا و از طرفی نگاه مردم به عملکرد خوب دکتر محمد بهرامی در مدت خدمت در شهرداری یاسوج بوده است که درکل توجه به عملکردها در انتخاب مردم نقش پررنگی داشته است.

استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست مشارکت را کسب کردو از مجموع ۵۸۳ هزار رأی دهنده در سطح استان، بیش از ۳۷۵هزارنفر در انتخابات ۱۱ اسفند شرکت کرده و رأی دادند که معادل ۶۴ درصد است و در حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون از مجموع ۲۶۲هزار نفر واجد شرایط رأی بیش از ۱۹۰هزار نفر معادل ۷۲درصد در این انتخابات شرکت کردندکه برخود لازم می دانم ‏از حضور حماسی مردم ولایتمدار و فهیم برای مشارکت بالای ۶۴ درصد در استان کهگیلویه و بویراحمد از صمیم قلب تقدیر می کنم و به طرفداران سه کاندید منتخب مردم در استان تبریک می گویم.

حضور پرشور مردم بویژه پدر، پسر و خانواده ای که با لباس محلی در حوزه رأی گیری حاضر شدند و حتی کار اجرایی انتخابات را به عهده گرفتند یا فرزندی که پدر و مادر پیر و بیمار خود را پای صندوق رأی آوردند، مسئولیت سنگینی را به دوش نمایندگان دوره دوازدهم گذاشته است که لازم است به دور از حزب و طایفه و … برای عمران و آبادانی مردم همه مناطق حوزه انتخابیه خود و نه صرفا مناطق خاصی همت گذاشته و همگام بادولت و با تغییر مسئولین ناکارآمد به نفع عموم مردم گام بردارند و واقعا قدر مشارکت بالای مردم در انتخاب خود را بدانند.

به عنوان یک جوان منتقد وضعیت موجود درحوزه بویراحمد و دنا و مارگون نکاتی را به منتخب مردم در این حوزه یادآور می شوم:

۱.مردم بسیار آگاهانه عملکرد منتخبین خود را زیرنظر دارند و دو نماینده سابق این حوزه بیش از هرچیز به عملکرد ضعیف خود باختند نه به رقیب خود چرا که با ورود به انتصابات و طایفه گرایی و انتخاب مدیران ضعیف طوایف به جای نخبگان و متعهدان با نه بزرگ مردم و حتی اندیشمندان و بزرگان طوایف بویراحمد،دنا و مارگون به طایفه گرایی مواجه شدند. انشاالله همانطور که عملکردتان در شهرداری این مورد پررنگ نبود در دوران نمایندگی شما هم شاهد بکارگیری شایستگان به جای موارد سفارشی باشیم.

۲. لیدرها و افراد تأثیرگذار و مشاوران کاندیداها در اغلب ادوار قبلی نمایندگان مجلس در این حوزه انتخابیه، بامشورت های ناصحیح و منفعت طلبانه باعث تخریب وجهه کاندید منتخب و دورکردن مردم از دور نماینده منتخب شدند که باتوجه به منفعت شخصی برخی از لیدرهای شما که حتی قبل از انتخاب شما تغییر موضع شدید دادند لازم است در تصمیم ها صرفا پیشرفت کل حوزه انتخابیه را درنظر بگیرید و نه منفعت افراد اندکی که منافع شخصی خود را برخواست عمومی مردم ترجیح می دهند.

۳. پیگیری تسریع در احداث راه آهن اقلید به یاسوج، خارج کردن شهر یاسوج که بع درستی پایتخت طبیعت ایران نامگذاری کردید از بن بست شدید ترافیکی با احداث تقاطع های غیرهمسطح و برداشتن موانع خیابان جمهوری اسلامی و عریض کردن خیابانها و توسعه ناوگان عمومی و ایجاد مترو و همچنین آسفالت و خط کشی مناسب معابر شهری گامی در زیباسازی مرکز استان بردارید.

۴. شما همانطور که در مناظرات عنوان کردید محدود به یک طیف فکری نیستید و انشاالله همانطور که عملکرد درخشانتان در شهرداری در انتخابتان موثر بود نگاه وسیع فکری و حزبی و عملکردتان در دوره نمایندگی مجلس شما را بعنوان فردی انقلابی و کارآمد در انتخاب مردم در دور بعدی معرفی کند و بدانید مردم به عملکرد نگاه می کنند و تطمیع با پول و تهدید برکناری از مناصب و تعریف و تمجید اطرافیان نماینده تأثیری در انتخاب مردم ندارد.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی حرف های رکیک و افترا باشد به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • ادب و احترام را در برخورد با دیگران رعایت فرمایید.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *