تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : admin
حوزه : اجتماعی, اخبار, اسلایدر, فرهنگی و هنری, گزارش و تحلیل
شماره : 6464
تاریخ : ۱۴ مهر, ۱۳۹۷ :: ۱۱:۱۳
اعتراض دانشجویان پردیس کوثر یاسوج مقابل استانداری / اتاق های زلزله زده 8 نفره یا 18 نفره/ مسئولان به فریاد ما برسید + تصاویر دانشجویان پردیس کوثر یاسوج به خاطر نبود خوابگاه مناسب دانشجویی مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد دست به اعتراض زدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید زاگرس؛ این دانشجویان دختر دقایقی قبل مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد جمع شده و خواستار رسیدگی مسئولان استان به وضعیت خود شدند. یکی از این دانشجویان معرض در این باره گفت: خوابگاه دانشجویی پردیس کوثر یاسوج در  زلزله اخیر آسیب دیده و دیواره های آن ترک خورده است و به هیچ وجه مناسب نیست. وی افزود: ظرفیت هر اتاق هشت نفر است اما الان در هر اتاق 18 نفر زندگی می کند واز داشتن کمترین امکانات رفاهی محروم است. این دانشجوی پردیس کوثر یاسوج ابراز داشت: اگر قرار باشد دانشجویان در چنین مکان غیراستانداردی زندگی کنند مطمئنا در زلزله بعدی سایت های خبری از پیام تسلیت به یاسوج خبر خواهند داد. به گفته یکی از حاضران افشون مدیر فنی استانداری با حضور در جمع دانشجویان معترض عنوان کرده است که اعتباری برای خوابگاه ها نداریم . اتاق های زلزله زده 8 نفره یا 18 نفره

نوروز هاشمی، رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد در این رابطه گفت: دانشگاه فرهنگیان با افزایش 25درصدی پذیرش دانشجو در سراسر کشور مواجه شد که در استان نیز به تبع کشور با افزایش مواجه شدیم.

وی افزود: با توجه به درخواست مسئولان پردیس، خوابگاهی که برای دانشجویان پردیس کوثر در نظر گرفته ایم و اجاره کرده ایم که بیش از دانشجویی پیش بینی شده دانشجو به استان داده شد.

هاشمی اظهارکرد: خوابگاه قبلی پردیس که در زلزله خساراتی به آن وارد شده از نظر دفتر فنی استانداری، نوسازی مدارس، معاون طرح و برنامه دانشگاه و شورای عمران دانشگاه این خوابگاه مشکلی ندارد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: می توانیم بخشی از دانشجویان را در این خوابگاه اسکان دهیم که فضای مطلوبتری نیز دارد اما دانشجویان به اسکان یافتن در این خوابگاه اعتراض دارند.

هاشمی تصریح کرد: به همراه مدیر سیاسی و انتخابات و مدیرکل دفتر فنی استاندار در جمع دانشجویان معترض حضور یافتیم و با آنها صحبت کردیم که همه تایید کردند خوابگاه ما مشکلی برای اسکان ندارد.

وی در خصوص اسکان 18 نفر دانشجو در هر اتاق خوابگاه ضمن تایید این موضوع ادامه داد: وقتی دانشجوی ما افزایش یافت و دانشجویان نیز از اسکان در خوابگاه قبلی بعلت ذهنیت از آسیب دیدن خوابگاه در زلزله خودداری می کنند مجبور شدیم در هر اتاق که 8 نفر اسکان داشت، 18 نفر را اسکان دهیم اما اگر برخی از دانشجویان قبول کنند که در خوابگاه قبلی اسکان یابند مشکلاتشان کمتر خواهد شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: از نظر مسئولان دانشگاه، فنی استان و متخصصان امر حضور دانشجویان در خوابگاه قبلی پردیس کوثر یاسوج مشکلی ندارد و سازه این خوابگاه ایمن است.

© 2019 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری تحلیلی امید زاگرس محفوظ می باشد.